Symposium Cracoviense lokalnym partnerem kongresu ICCA 2022

Symposium Cracoviense, PCO istniejące na polskim rynku od 1998 roku było lokalnym koordynatorem kongresu ICCA International Congress and Convention Association, wydarzenia, które co roku gromadzi profesjonalistów przemysłu spotkań z całego świata i które po raz pierwszy odbyło się w Polsce, w dniach 6-9 listopada 2022r. w Krakowie. Tegoroczny kongres ICCA to ponad 900 delegatów z 80 krajów, 65 międzynarodowych stowarzyszeń, 45 interaktywnych sesji, wystąpienie keynote speakera w formie Hologramu oraz 104 prelegentów.

Sesje edukacyjne koncentrowały się na czterech kluczowych filarach: różnorodności, integracji, dziedzictwa i zrównoważonego rozwoju. Był to jeden z najbardziej zrównoważonych kongresów ICCA, podczas którego mierzony był ślad węglowy.

Tegoroczny kongres to także Forum Młodych Profesjonalistów, ICCA Innovation Challenge oraz Noc ICCA Challenge. Podczas kongresu, Symposium Cracoviense organizowało również spotkania ze studentami na trzech krakowskich Wyższych Uczelniach.

Anna Jędrocha, Prezes Symposium Cracoviense powiedziała: „Produkcja wydarzenia odbywa się na najwyższym poziomie pod kątem zarówno merytoryki jak i innowacyjnych rozwiązań, a obecność na nim najbardziej doświadczonych specjalistów w zakresie organizowania międzynarodowych kongresów jest nie tylko ogromną szansą dla polskiej branży, ale także nie lada wyzwaniem, aby sprostać ich oczekiwaniom”.

Symposium Cracoviense od lat jest aktywnym członkiem ICCA. Uczestniczyło również od samego początku w staraniach o pozyskanie wydarzenia do Krakowa, a Anna Górska, Doradca Zarządu w firmie, pełni funkcję Członka Zarządu ICCA, reprezentując sektor Zarządzania Spotkaniami (Meetings Management).