Transformacja Cyfrowa ICCA

Podczas tegorocznych targów IMEX, które w dniach 23-25 maja odbyły się we Frankfurcie, Międzynarodowe Stowarzyszenie Kongresów i Konferencji ICCA ogłosiło transformację cyfrową. Odbyła się premiera udoskonalonej bazy danych ICCA oraz strony www stowarzyszenia, powstałych we współpracy z partnerem technologicznym Simpleview.

Baza danych spotkań stowarzyszeń

Znana na całym świecie baza danych ICCA, w której znajdują się informacje o  spotkaniach stowarzyszeń, rotujących pomiędzy co najmniej 3 krajami, skupiających minimum 50 uczestników i odbywających się cyklicznie, będzie obecnie funkcjonowała jako ICCA Business Intelligence. Baza danych ICCA zawsze była niezastąpionym źródłem informacji i narzędziem do pozyskiwania międzynarodowych spotkań. Dzisiaj zapewnia analizę i informacje wywiadowcze na temat międzynarodowych stowarzyszeń, tworząc znacznie więcej możliwości biznesowych dla swoich członków. Oryginalna baza danych była połączeniem kilku platform. Obecnie jest ona bardziej zrównoważona, oferując:

Ulepszoną integrację - większą wydajność zarządzania danymi,

Nowoczesny interfejs użytkownika – bardziej intuicyjną funkcjonalność, ułatwiającą wyszukiwanie nowych leadów biznesowych,

Narzędzia wyszukiwania spotkań – teraz możliwe jest dostosowywanie i zapisywanie bardziej szczegółowych kryteriów wyszukiwania

Nowy system powiadomień – każde zapisane wyszukiwanie wygeneruje automatyczny alert, gdy do bazy danych zostaną dodane nowe leady lub gdy zostanie otwarte nowe zapytanie ofertowe dla wybranego regionu

Nowy mechanizm rekomendacji – inteligentne dane wywiadowcze wykraczające poza wyszukiwanie użytkownika i odczytujące rozpoznawanie wzorców oraz analizę danych w celu przewidywania najlepszych możliwych spotkań dla określonej destynacji.

Strona internetowa

Strona internetowa ICCA jest portalem przeznaczonym dla profesjonalistów z branży spotkań, którzy  chcą dowiedzieć się o ICCA więcej. Nowa strona internetowa oferuje bardziej przyjazne dla użytkownika doświadczenie, ze szczególnym naciskiem na propagowanie tego, w jaki sposób może dzielić się tym, co robi, wspierając i promując międzynarodową społeczność na poziomie globalnym, regionalnym i lokalnym. Zmiany w witrynie operacyjnej oznaczają, że zespół ICCA może dzisiaj łatwo aktualizować i dodawać istotne informacje o wydarzeniach, nowościach, wiadomości branżowe, możliwości sponsorowania i promocji. Wyraźnie określa również wartości stowarzyszenia, globalny zasięg i wyjaśnia wiele korzyści, jakie członkostwo w ICCA przynosi stowarzyszeniom i profesjonalistom zajmującym się spotkaniami.

Jesienią 2023 r. ICCA ogłosi utworzenie dodatkowej bazy danych, w której znajdą się informacje o rotujących spotkaniach (między)rządowych. Jest to niezwykle ekscytujący rozwój i ICCA wierzy, że ujawniając te informacje, może zapewnić członkom bardziej zrównoważone możliwości biznesowe.

Bazy danych ICCA dostępne są jedynie członkom Stowarzyszenia. ICCA nadal zarządzą również obszernym archiwum oficjalnych dokumentów, artykułów, spostrzeżeń i informacji oraz udostępnia je, w większości osobom niebędącym członkami.

Źródło: https://www.iccaworld.org/

Autor: Anna Górska